CBB Beauty Blaustein Filterfluid – meikitön meikkivoide, joka tekee ihosta tasaisen ja luonnollisen
Filterfluid on uuden sukupolven meikkivoide sinulle, joka haluat ihosi näyttävän paremmalta – mutta et meikatulta. Tämä kevyt mutta tehokkaasti tasoittava meikkivoide sulautuu ihon omaan sävyyn ja luo huomaamattoman, mattamaisen pinnan, joka muistuttaa kameran pehmeää filtteriä – ilman raskasta tunnetta tai maskimaista lopputulosta.
Filterfluid sopii erityisesti fototyypeille I–IV, eli hyvin vaaleasta keskitummaan ihoon. Yksi sävy mukautuu ihon omaan väriin, tasoittaa punaisuutta ja kirjavuutta ja jättää ihon luonnollisen eläväksi.
Meikkivoide, joka tasoittaa enemmän – mutta tuntuu vähemmältä
Filterfluid on peittävämpi kuin tavalliset sävyttävät kosteusvoiteet, mutta koostumukseltaan selvästi kevyempi kuin perinteiset meikkivoiteet. Lopputuloksena on tasainen, huoliteltu iho, joka näyttää omalta iholtasi – vain paremmalta.
Oikein käytettynä Filterfluid muodostaa iholle ohuen, huomaamattoman meikkipinnan, joka ei keräänny juonteisiin eikä vaadi puuteria. Iho jää mattamaiseksi mutta ei elottomaksi.
Hoitavat raaka-aineet osana kaunista lopputulosta
Filterfluid ei ainoastaan peitä, vaan myös hoitaa ihoa:
- Damaskoksen ruusuvesi rauhoittaa ja kosteuttaa
- Centella asiatica -uute tukee ihon tasapainoa ja vahvistaa ihoa
- Sheavoi ravitsee ja ehkäisee kuivumista
- Titaniumdioksidi muodostaa iholle luonnollisen UV-suojan
Yhdistelmä tekee tuotteesta erinomaisen valinnan myös iholle, joka reagoi helposti tai kärsii punoituksesta.
Helppo käyttö, ammattilaisen lopputulos
Levitä Filterfluidia pieni määrä otsalle, nenälle, poskipäille ja leukaan. Pyörittele tuote iholle Filterfluidin omalla kaksoiskarvasiveltimellä, joka takaa tasaisen ja luonnollisen lopputuloksen. Ihoa ei tarvitse puuteroida levityksen jälkeen.
Viimeistele halutessasi ehostus CBB Proguelle -poskipunalla ja saat raikkaan, huolitellun ilmeen minuuteissa.
Miksi Filter Fluid on monen suosikki?
- Tasainen, mattamainen pinta – ei puuterin tarvetta
- Yksi sävy mukautuu ihon omaan väriin (fototyypit I–IV)
- Kevyt koostumus, hyvä peittävyys
- Hoitavat ja kosteuttavat ainesosat
- Luontainen UV-suoja
- 100 % vegaaninen meikkivoide
Saatavilla kahdessa vaihtoehdossa
- Filterfluid 40 ml + kaksoiskarvasivellin – 69 € (alv 25,5 %)
- Filterfluid 40 ml (ilman sivellintä) – 49 € (alv 25,5 %)
Lue kirjoitukseni tuotteesta täältä.
Inci:
Aqua (Water), Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Calendula Officinalis Oil, Olivoyl Hydrlized Wheat Protein, Cetyl Alcohol, Talc, Cetearyl Alcohol. Glyceryl Oleate, Glyceryl Steareate, Gluconolactone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), CI77491, CI77492, CI77499, Parfum, Sodium Benzoate, Glycerin, Rosa Damascena (Rose Water), Potassium Hydroxide, Pyrus M Alus (Apple) Extract, Cinchona Succirubra (China Bark) Extract, Centella Asiatica Extract, Limonene, Ethylexylglycerin, Caprylyl Glycol, Linalool, Potassium Sorbate, Hydroxyisohexyl3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hydroxicitronellal, Citral
Fototyypit
I – ei rusketu, palaa aina, punertavat tai vaaleat hiukset, pisamat, hyvin vaalea iho
II – ruskettuu hieman, palaa usein, vaalea iho, siniset silmät
III – ruskettuu, palaa silloin tällöin, tummanvaaleat tai ruskeat hiukset, siniset silmät
IV – ruskettuu helposti, palaa joskus, tummat hiukset, usein ruskeat silmät
Tuotearvioita ei vielä ole.